MARZENA CYBULKA QUINTET   tel. 880 880 508   info@marzenacybulka.pl

WSPÓŁPRACA Z ZESPOŁEM WIDZIMISIE

15 October 2013

> > >

Koncerty z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective

9 July 2013

> > >

ZAPOWIEDŹ PŁYTY – BOZON RECORDS

10 April 2013

> > >

„NIEKONIECZNIE JEST ŹLE” – PIOSENKI LECHA JANERKI W CENTRUM SZTUKI IMPART

20 March 2013

> > >
Marzena Cybulka Quintet

MARZENA CYBULKA QUINTETpowstał w 2012 roku z inicjatywy basistki Marzeny Cybulki, która jest autorką i aranżerką większości kompozycji. Utwory bazują na lirycznych melodiach, inspirowanych głównie miłością do człowieka i przyrody. Muzykę jaką wykonują artyści, określić można mianem współczesnej odmiany jazzu opartego na emocjach, skupiającego się na kolorze i oddaniu nastoju historii, opowiadanych za pomocą improwizacji. MCQ to debiut na polskiej scenie jazzowej, pełen świeżego muzycznego języka. Jesienią 2012 zespół wziął udział w dwóch festiwalach jazzowych Krokus Jazz Festiwal i Azoty Tarnów Jazz Contest, na których otrzymał wyróżnienia honorowe przyznane przez takich członków komisji jak Kenny Garrett, Grzegorz Nagórski, Zbigniew Lewandowski. Nagrodę indywidualną w konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w Jeleniej Górze otrzymał także saksofonista z MCQ – Jakub Chojnacki.

Do zespołu należą: Marzena Cybulka (gitara basowa), Paweł Klin (gitara elektryczna), Michał Szkil (piano), Michał Polak (perkusja), Jakub Chojnacki (saksofon tenorowy). Wszyscy muzycy są absolwentami lub studentami akademii muzycznych w Polsce i za granicą (AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Prins Claus Conservatorium w Groningen). Każdy z nich, może poszczycić się osiągnięciami na prestiżowych konkursach oraz udziałem w wielu renomowanych festiwalach jazzowych (European Jazz Contest we Włoszech, Dordrecht Jazz Prijs w Holandii, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Festiwal Pianistów Jazzowych w Tarnowie). Ponadto, muzycy mają na swoim koncie współpracę z wieloma znakomitymi postaciami ze świata jazzu i nie tylko (m.in. z Leszkiem Możdżerem, Piotrem Baronem, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Nagórskim, Zbigniewem Lewandowskim, Adamem Kowalewskim, Krzysztofem Dziedzicem, Tomaszem Grzegorskim, Krzesimirem Dębskim, Olgą Bończyk, Markiem Bałatą, Mariuszem Kiljanem, Piotrem Cugowskim, Łukaszem Zagrobelnym, Maciejem Fortuną, Gienkiem Loską, Leszkiem Cichońskim).

O MUZYKACH:

PAWEŁ KLIN – gitarzysta, obecnie student Prins Claus Conservatorium w Groningen (NL). Wcześniej ukończył Wrocławską Szkołę Jazzu w klasie Artura Lesickiego. Współpracował z Piotrem Dziubkiem przy spektaklu "Lalka" w Teatrze im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz spektaklu "Summertime" w Tearze w Kaliszu. Brał udział w projekcie Simfonią Varsovia podczas Warszawskiej Jesieni. Ze swoim kwartetem brał udział w finale European Jazz Contest we Włoszech oraz finale Dordrecht Jazz Prijs - najstarszym i najbardziej zasłużonym konkursie w Holandii. Obecnie w konserwatorium kształci się u takich muzyków jak Robin Eubanks, Alex Sipiagin, Gene Jackson, Michael Moore czy David Berkman. Uzyskał tytuł magistra z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

MICHAŁ SZKIL - pianista, kompozytor, aranżer, student w klasie fortepianu jazzowego u prof. Wojciecha Niedzieli na AM w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych między innymi w Warszawie (Festiwal Pianistów Jazzowych - II miejsce, Tarnowie (Grand Prix w roku 2012), Jeleniej Górze (II miejsce) i Łomży (II miejsce w konkursie na Nową Nadzieję Jazzu). Prowadzi ożywioną działalność koncertową występując wraz ze swoim kwintetem w najlepszych klubach jazzowych w Polsce i za granicą. Miał przyjemność występować na jednej scenie m.in. z Piotrem Baronem, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Nagórskim, Robertem Majewskim, Adamem Kowalewskim, Krzysztofem Dziedzicem czy z Tomaszem Grzegorskim.

MICHAŁ POLAK - perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (perkusja klasyczna) oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (jazz i muzyka estradowa). Od wielu lat koncertuje w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma grupami rockowymi, funkowi i jazzowymi, m.in.: Karawana, Nefre, Roy Bennett Group oraz z takimi artystami, jak Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Olga Bończyk, Marek Bałata, Mariusz Kiljan, Piotr Cugowski, Alicja Janosz, Łukasz Zagrobelny, Maciej Fortuna, Gienek Loska, Ania Kłys, Kasia Mirowska i wieloma innymi… Od kilku lat stale współpracuje z takimi zespołami, jak Big Band Aleksandra Maliszewskiego ALEX BAND, Wolna Grupa Bukowina (inst. perkusyjne),Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, wrocławski Teatr Lalek oraz zespołami jazzowymi z Wrocławia i Poznania. Aktualnie bierze udział w muzycznych projektach Leszka Cichońskiego ( w tym "Hendrix Symfonicznie" i Gitarowy Rekord Guinnessa) oraz Leszka Możdżera. Specjalizuje się w różnych stylach muzycznych - jazz, reggae, rock, funk.

JAKUB CHOJNACKI – saksofonista tenorowy; absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie saksofonu Jerzego Główczewskiego. Wielokrotny uczestnik warsztatów Deutsh – Polnisches Jugeng Jazz Orchestra oraz warsztatów muzycznych w Chodzieży. Muzyk związany z Big-Bandem AM, z którym niejednokrotnie towarzyszył takim gwiazdom jak Krystyna Prońko czy Urszula Dudziak oraz Filharmonii Śląskiej i Rzeszowskiej. Członek zespołu Propaganda Dei.

SKŁAD ZESPOŁU: