MARZENA CYBULKA QUINTET   tel. 880 880 508   info@marzenacybulka.pl

WSPÓŁPRACA Z ZESPOŁEM WIDZIMISIE

15 October 2013

> > >

Koncerty z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective

9 July 2013

> > >

ZAPOWIEDŹ PŁYTY – BOZON RECORDS

10 April 2013

> > >

„NIEKONIECZNIE JEST ŹLE” – PIOSENKI LECHA JANERKI W CENTRUM SZTUKI IMPART

20 March 2013

> > >
kilka słów o mnie

Marzena Cybulka - gitarzystka basowa...

...swoją muzyczną karierę rozpoczęła po ukończeniu studiów przyrodniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, zdobywając tytuł magistra ochrony środowiska. Wtedy to niewinne hobby grania na gitarze, przerodziło się w ogromną pasję i ciekawość skierowaną w stronę muzyki - zwłaszcza jazzowej. Fascynacja nową tematyką zaważyła na decyzji porzucenia drogi związanej ze zdobytym wcześniej wykształceniem, na rzecz rozpoczęcia edukacji muzycznej (ukończona z wyróżnieniem Wrocławska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu w klasie Tomasza Grabowego; studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego).

Na zawodowej scenie zadebiutowała w 2007 r. w Teatrze Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu, grając do spektaklu "Operetka" (reż. Michał Zadara, muz. Leszek Możdżer). Współpraca ta rozszerzyła się wkrótce o kolejne produkcje: "A Chorus Line", "Dzieje grzechu", „Hair” oraz "Ścigając zło”.

W 2009 r. razem z obsadą "Operetki" brała udział w festiwalu teatralnym Live Arts Festival w Filadelfii. W marcu tego samego roku brała udział w koncercie pt."Takotojestitako" (PPA we Wrocławiu), współpracując na jednej scenie z Leszkiem Możdżerem i Cezarym Studniakiem. Wraz z aktorem Marcinem Marcem współtworzyła spektakl „List do nieznanego poety” na podstawie poezji Rafała Wojaczka, wystawiony w konkursie Off PPA 2011 we Wrocławiu.

Na swoim koncie ma współpracę z kilkoma zespołami i solistami: rockowym Zylionem, jazzowym Klintetem, latin-jazzowym Familia Fuerte, Big – Bandem Akademii Muzycznej w Katowicach, Zbigniewem Lewandowskim, Leszkiem Możdżerem, Mike’em Russelem, MFA Kerą, Arturem Lesickim, Edisonem Sanchezem. Obecnie liderka własnego zespołu – Marzena Cybulka Quintet, członek Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective oraz zespołu WidziMiSie.