BIO

Fot. Justyna Faber

Emocje zaklęte w niskich dźwiękach

Kocham ludzi, podróże, obcowanie z naturą. Uważność na drobne subtelności tego świata, poszukiwanie piękna, zachwyt nad ulotnością chwili – to rzeczy, dzięki którym w mojej głowie powstają historie, które chcę opowiadać za pomocą dźwięków. Życzę Wam dużo miłości, uśmiechu i pogody ducha.

Fot. Justyna Faber

Jestem basistką, autorką muzyki oraz tekstów. Ukończyłam Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II-go stopnia w klasie gitary basowej Tomasza Grabowego oraz studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary basowej Adama Kowalewskiego. Jestem założycielką zespołu Mundinova, z którym w lipcu 2020r., nakładem mojego wydawnictwa Mundi Art, wydaliśmy debiutancki album „W drodze”, a w grudniu 2022 r. drugi studyjny album pt. „Fantom” /jazz, etho, alternative/.

Cybulka z łatwością kradnie show swoją basową wirtuozerią. Jest po prostu rewelacyjna i pięknie pokazuje, że kobieca intuicja i wyczucie są o wiele ważniejsze niż biegłość techniczna i sztuczki pokazowe, choć tego także jej nie brakuje. Naprawdę ma Groove!”

Adam Baruch, The Soundtrack of My Life

Początek mojej działalności scenicznej to rok 2007, w którym zadebiutowałam w teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu, grając do spektaklu „Operetka” (reż. Michał Zadara, muz. Leszek Możdżer). Współpraca ta rozszerzyła się wkrótce o kolejne produkcje: „A chorus line” (reż. Michael Bennett, muz. Marvin Hamlisch), „Dzieje grzechu” (reż. Anna Kękuś, muz. Krzesimir Dębski), Hair (reż. Gerome Ragni & James Rado, muz.Galt MacDermot) oraz „Ścigając zło’ (reż. K. Imiela). W 2009 r razem z obsadą „Operetki” brałam udział w festiwalu teatralnym Live Arts Festival w Filadelfii.

Przez kilka lat działalności scenicznej miałam przyjemność współpracować z takimi muzykami jak: Zbigniew Lewandowski, Leszek Możdżer, Mike Russel, MFA Kera, Artur Lesicki, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Ziółko, Kasia Wilk, Wojciech Myrczek, Mieczysław Szcześniak, Stanisław Soyka, Krzesimir Dębski oraz koncertować z dwoma z nielicznych w Polsce zespołami, grającymi muzykę latynoamerykańską – Omni con Ire oraz Familia Fuerte. W marcu 2009 r. brałam udział w koncercie pt.”Takotojestitako” (PPA we Wrocławiu), występując na jednej scenie z Leszkiem Możdżerem i Cezarym Studniakiem. Współpracuję na stałe z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective. Koncertowałam m.in. w Norwegii, Irlandii, Niemczech.

Jestem autorką muzyki do słuchowiska „Bajka o dzielnej Di”, wg. scenariusza Krystyny Paraszkiewicz-Pater, finalizującego cykl warsztatów muzyczno-teatralnych z młodzieżą pod nazwą Jazzobajanie, a także współautorką muzyki do dwóch słuchowisk: „Legendy Roztocza” w reż. Doroty Kołodziej i „Łączy nas Odra, a co ona nam opowie” w reż. Karoliny Krawiec.

Aktualnie współpracuję z Kamilem Bednarkiem w ramach trasy koncertowej #ambasadorzyrozrywki.

Pracuję także nad muzyką, która znajdzie się na debiutanckim albumie zespołu – Marzena Cybulka Quintet, który postanowiłam wznowić po kilku latach przerwy. Pomimo, krótkiego okresu działalności zdobyliśmy wyróżnienia na dwóch prestiżowych konkursach w Polsce: Krokus Jazz Festiwal i Azoty Tarnów Jazz Contest.