BIO

Fot. Justyna Faber

Emocje zaklęte w niskich dźwiękach

Kocham ludzi, podróże, obcowanie z naturą. Uważność na drobne subtelności tego świata, poszukiwanie piękna, zachwyt nad ulotnością chwili – to rzeczy, dzięki którym w mojej głowie powstają historie, które chcę opowiadać za pomocą dźwięków. Życzę Wam dużo miłości, uśmiechu i pogody ducha.

Fot. Justyna Faber

Jestem basistką, autorką muzyki oraz tekstów. Ukończyłam Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II-go stopnia w klasie gitary basowej Tomasza Grabowego oraz studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary basowej Adama Kowalewskiego. Jestem założycielką zespołu Mundinova, z którym w lipcu 2020r., nakładem mojego wydawnictwa Mundi Art, wydaliśmy debiutancki album „W drodze”. Premiera drugiego albumu pt. „Fantom” zaplanowana jest na jesień 2022 r.

Cybulka z łatwością kradnie show swoją basową wirtuozerią. Jest po prostu rewelacyjna i pięknie pokazuje, że kobieca intuicja i wyczucie są o wiele ważniejsze niż biegłość techniczna i sztuczki pokazowe, choć tego także jej nie brakuje. Naprawdę ma Groove!”

Adam Baruch, The Soundtrack of My Life

Początek mojej działalności scenicznej to rok 2007, w którym zadebiutowałam w teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu, grając do spektaklu „Operetka” (reż. Michał Zadara, muz. Leszek Możdżer). Współpraca ta rozszerzyła się wkrótce o kolejne produkcje: „A chorus line” (reż. Michael Bennett, muz. Marvin Hamlisch), „Dzieje grzechu” (reż. Anna Kękuś, muz. Krzesimir Dębski), Hair (reż. Gerome Ragni & James Rado, muz.Galt MacDermot) oraz „Ścigając zło’ (reż. K. Imiela). W 2009 r razem z obsadą „Operetki” brałam udział w festiwalu teatralnym Live Arts Festival w Filadelfii. Przez kilka lat działalności scenicznej miałam przyjemność współpracować z takimi muzykami jak: Zbigniew Lewandowski, Leszek Możdżer, Mike Russel, MFA Kera, Artur Lesicki, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Ziółko, Kasia Wilk, Wojciech Myrczek oraz koncertować z dwoma z nielicznych w Polsce zespołami, grającymi muzykę latynoamerykańską – Omni con Ire oraz Familia Fuerte. W marcu 2009 r brałam udział w koncercie pt.”Takotojestitako” (PPA we Wrocławiu), koncertując z Leszkiem Możdżerem i Cezarym Studniakiem. Od 2017 roku współtworzę zespołu Mundinova. Współpracuję na stałe z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective. Koncertowałam m.in. w Norwegii, Irlandii, Niemczech.Jestem współautorkę muzyki do dwóch słuchowisk: „Legendy Roztocza” w reż. Doroty Kołodziej oraz „Łączy nas Odra, a co ona nam opowie” w reż. Karoliny Krawiec.

Aktualnie pracuję nad muzyką, która znajdzie się na debiutanckim albumie zespołu – Marzena Cybulka Quintet, który wznowiłam po kilku latach przerwy. Pomimo, krótkiego okresu działalności zdobyliśmy wyróżnienia na dwóch prestiżowych konkursach w Polsce: Krokus Jazz Festiwal i Azoty Tarnów Jazz Contest.